2021 BTCC Yarış Takvimi Yayınlandı

Uncategorized

Serinin organizatörü TOCA, 2021 İngiliz şampiyonası BTCC için resmi takvimi yayınladı. Motor sporları serisi için yoğunlaştırılmış 2020 programını takiben; 2021’de 30 turluk bir programa sahip olacak. İngiltere’nin önde gelen motor sporları serisi, İngiltere’nin en ünlü pistlerinden dokuzunu ziyaret edecek. 2019’a benzer bir formata dönüştürülen Brands Hatch Pisti, sezonun başında ve sonunda kullanılacak. Thruxton’un Hampshire pisti, Mayıs ayının normal tarihiyle birlikte ikinci bir etkinliğe de ev sahipliği yapacak.

2021 BTCC 3 Nisan’da Başlıyor

2021 BTCC için ilk yarışlar 3-4 Nisan tarihlerinde Brands Hatch Indy pistinde gerçekleşecek. Bunu; Donington Park National (17-18 Nisan), Thruxton (8-9 Mayıs) Oulton Park Island (15-16 May) ve Haziran Croft (12-13 Haziran) pistlerinde gerçekleşecek yarışlar izleyecek. Geleneksel yaz tatili arası sonrasında 31 Temmuz-1 Ağustos’ta Snetterton Pisti, motor sporları serisini İskoçya’daki Knockhill’den (14-15 Ağustos) önce ağırlayacak. Thruxton’a ikinci ziyaret (28-29 Ağustos)  Silverstone’da (25-26 Eylül) sondan bir önceki etkinliğin önüne geçerken sezon finali (9-10 Ekim) için Brands Hatch’in efsanevi Grand Prix pistine geri dönülecek.

2021 BTCC Yarışları Canlı ve Ücretsiz Yayınlanacak

ITV4, BTCC için uzun vadeli yayın ortağı olmaya devam ediyor ve her yarış gününü 2021 boyunca canlı, ücretsiz ve yüksek tanımlı olarak gösterecek. ITV Hub üzerinden canlı akış da sunulacak. Motor sporları yarışlarında öne çıkan anlar her etkinlik sonrası yayınlanacak ve ITV Hub üzerinden ITV, ITV4’e gönderilecek.

2020 BTCC Sezonu ise Yeni Başladı

BTCC Başkanı Alan Gow: “Bu kesinlikle BTCC için bir ilk; şu anki sezon henüz başlamışken bir sonraki yılın takvimini yayınlamak… Ama eminim herkes bazı “normalite”lerin geri döndüğünü görmenin güzel olduğunu kabul edecektir. Donington Park’ta iki haftadan daha kısa bir süre önce gerçekleşen ilk 2020 motor sporları etkinliğimizde; bu sezon ekiplerimiz, destekçilerimiz ve ortaklarımız arasında olağanüstü bir coşku olduğunu da sözlerime eklemek isterim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir