2021 ISDE Motosiklet Yarışı Dunlop Tarafından Destekleniyor

Oto Lastik

Dunlop Motosiklet Lastikleri, 2021 FIM Uluslararası Altı Gün Enduro (ISDE) motosiklet yarışı etkinliğinin resmi sponsoru ilan edildi. Motorsporları serisi, bir yıllık aradan sonra 30 Ağustos – 4 Eylül tarihlerinde Lombardiya ve Piedmont arasındaki Apeninler’de zorlu bir rota ile geri dönüyor. 95. ISDE etkinliğinde Kadınlar Dünya Kupası’ndaki sekiz milli takım da dâhil olmak üzere yirmi dokuz rakip ülke ve iki yüz takım yer alacak.

2019’daki Motosiklet Yarışı için Dunlop Zafer Sağladı

Dunlop Motosiklet Lastikleri sponsorluğu, 2019’un kazanan lastik markası için iki ana odak alanına dikkat çekiyor. İlk olarak Dunlop Geomax Challenge tanıtılarak Kulüp seviyesindeki sürücüler desteklenecek. Bu, zorlu motorsporları mücadelesi, profesyonellerle birlikte Kulüp Takımı Ödülü kategorisinde mücadele edecek amatör ve kulüp binicileri için ayrı ödüller içeriyor. 2019 yılında Dunlop Geomax Enduro EN91, Portekiz’de düzenlenen motosiklet yarışı etkinliğinde Team United States’in iki dakikadan fazla bir farkla kazanmasını sağlamıştı. Lastik üreticisi, bu yıl da aynı başarıyı sürdürmek için ekipleri desteklemeye devam ediyor.

ISDE Motosiklet Yarışı Zorlu Rotalar Sunuyor

ABD ekibi; kuru, ıslak zeminlerde ve karma koşullardaki çok yönlü performansı nedeniyle Dunlop Geomax Enduro EN91’i tercih etti. Bu, sürücüler; Ryan Sipes, Kailub Russell, Taylor Robert ve Steward Baylor’a çeşitli arazilerde ilerlemek için güven verdi. Lastik üreticisi, Dunlop Geomax Enduro EN91 lastiklerin altıgen şekilli blokları ve deseninin zorlu İtalyan rotasında sürücüler için avantaj sağlamasını bekliyor. Dunlop motosiklet lastikleri, hem takımlardan hem de sürücülerden büyük ilgi görüyor.

Dunlop En Eski Motosiklet Yarışı için Destek Sunuyor

Dunlop Motosiklet Lastikleri Avrupa Pazarlama Müdürü Luca Davide Andreoni: “Başka hiçbir motosiklet yarışı etkinliği ISDE kadar uzun bir geçmişe sahip değil. Bu motorsporları serisi, 1913’ten beri enduro sürücüleri, motosikletler ve lastikler için gerçek bir test sahası olmuştur. Dunlop, ISDE’de güçlü bir geçmişe sahip Dunlop Geomax Challenge ile Kulüp seviyesindeki ve Amatör sürücülere desteğimizi sunmaktan gurur duyuyoruz. Sürücüler, ister profesyonel ister kulüp düzeyinde olsun; aynı başarısını kanıtlanmış teknolojiyi sunacağız. Bu kadar çeşitli takımların yer aldığı çok az motorsporları etkinliği var ve Challenge ödülleriyle kulüp sürücülerinin bağlılığını takdir etmekten mutluluk duyuyoruz.”

Dunlop Motorsporları Alanında Önemli Yere Sahip

FIM Pazarlama ve İletişim Direktörü Fabio Muner: “Dunlop’u bu yılki ISDE’nin resmi sponsoru olarak ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Hem markanın güçlü kimliği hem de ürünlerinin performansı açısından katılımları etkinlik için çok pozitif. 2019’da kazanan Amerikan takımı tarafından tercih edilen Dunlop motosiklet lastikleri, İtalya’ya sadece etkinliğin en üst seviyesindeki başka bir muzaffer teklifi desteklemek için değil; aynı zamanda asıl amacı olan birçok kulüp sürücüsüne yardım etmek için yüksek beklentilerle gelecek. Amaç, bu tarihi ve ikonik yarışmayı basitçe bitirmek. FIM adına, ISDE’nin bu önemli edisyonunun bir parçası olduğu için Dunlop’a teşekkür etmek istiyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir