2022 Toyota GR86 Michelin Pilot Sport 4 Lastikleri Kullanacak

Oto Lastik

2022 Toyota GR86 modeli için Michelin ile orijinal ekipman lastik anlaşması gerçekleştirildi. Araçta 18 inç Michelin Pilot Sport 4 lastikler kullanılacak. Amiral gemisi Michelin yaz lastiği desenlerinden olan bu ürün, özellikle üstün ıslak zemin performansı ile öne çıkıyor. “A” sınıfı lastik etiket değerleri, bu performansı kanıtlar nitelikte.

Michelin Pilot Sport 4 Özellikleri

Michelin Pilot Sport 4, asimetrik desen tasarımına sahip bir yüksek performans yaz lastiği. Asimetrik yaz lastikleri ile hem kuru hem ıslak zemin performansının artması amaçlanıyor. Bu özellik, Michelin’in yüksek doğal kauçuk oranına sahip bileşiği ile bir araya gelince üstün performans kaçınılmaz oluyor. Michelin yaz lastiği, aynı zamanda üstün viraj performansı ve yüksek manevra kabiliyeti ile de öne çıkıyor. Bu, ultra reaktif sırt deseni sayesinde mümkün oluyor. Premium lastik hem ıslak hem kuru zeminlerde kısa fren mesafeleri ile güvenliği arttırıyor.

Michelin Pilot Sport 4 Uzun Lastik Ömrü Sunuyor

Michelin Pilot Sport 4, karkasında kullanılan hibrit kuşaklar ile oldukça yüksek dayanıklılık sağlıyor. Aynı zeminde özel tasarımı, zeminle daha fazla temas etmesini sağlıyor. Michelin yaz lastiği, bu sayede düzensiz aşınma riskini de azaltarak daha fazla kilometre ömrü sunuyor. Premium lastik üreticisinin imza özelliği ise güvenilir yol tutuşunun 1,6 mm’lik yasal diş derinliği sınırına kadar korunması.

Michelin Pilot Sport 4 Test Başarıları

Michelin Pilot Sport 4, üstün performansı ile 2020’de ADAC Yaz Lastiği Testi galibi oldu. Hem ıslak hem kuru zemin koşullarında gerçekleştirilen testlerde rüştünü ispatladı. Aynı zamanda bağımsız kuruluş DEKRA tarafından gerçekleştirilen testte de rakiplerinden daha uzun ömürlü olduğunu kanıtladı. Michelin yaz lastiği, aynı zamanda 10 kilometrelik ortalama gerçek kullanım (D50) testinde 1,6 mm’lik yasal diş derinliği sınırına daha uzun sürede ulaştığını göstermiştir. VW Golf 7 ile gerçekleştirilen testte yine premium lastik seçenekleri yer almıştır. 2018’deki testlerde MICHELIN Pilot Sport 4 ile birlikte; Bridgestone, Continental, Goodyear, Hankook ve Pirelli markalarının ürünleri yer almıştır.

2022 Toyota GR86 Özellikleri

Motor Tipi: Benzinli
Şanzıman: 6 ileri manuel
Tahrik Tipi: Arkadan çekişli
Silindir: Düz 4
Kombine: MPG 22 mpg
Toplam Koltuk Sayısı: 4

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir