BFGoodrich All-Terrain A/T KO3 Off-Road Lastikleri Geliyor

Oto Lastik

Ünlü Amerikan lastik markası BFGoodrich, en yeni arazi lastiği BFGoodrich All-Terrain T/A KO3 off road lastikleri ile ilgili ayrıntıları açıkladı. Bu arazi lastiği için olağanüstü dayanıklılığıyla ün kazanan, hatta gösteri amaçlı olarak bir uçaktan atılmasına rağmen hayatta kalmayı başaran selefi BFGoodrich KO2 deseni ilham alınarak geliştirilme süreci tamamlanıyor. Resmi bir lansman tarihi teyit edilmemiş olsa da BFGoodrich A/T KO3 off road lastiğinin 2023 yılının dördüncü çeyreğinde resmi olarak tanıtılması bekleniyor.

BFGoodrich KO2 AT Lastiği Nasıl Evrimleşiyor?

2014 yılında tanıtılan KO2 AT lastiği, arazi lastiği pazarının temel taşlarından biri olmuştur. KO3’ün ortaya çıkışıyla birlikte BFGoodrich’in KO2’yi bu yeni modelle değiştirmeye hazırlanıyor olabileceğini gösteriyor. Şu anda Chevrolet Silverado HD, GMC Sierra HD ve Ford Ranger Raptor gibi araçlar için orijinal ekipman olarak mevcut olsa da BFGoodrich A/T KO3 eninde sonunda ikincil piyasada KO2’nin yerini alarak satışa sunulması bekleniyor.

Off-Road Lastiği BFGoodrich All-Terrain A/T KO3 Özellikleri Nedir?

Off-Road lastiği BFGoodrich All-Terrain A/T KO3, tanıdık bir sırt desenine sahiptir ancak özellikle lastik bloklarının şeklinde önemli farklılıklar içerir. Selefi gibi, kaygan yüzeylerde tutuşu artırmak için bloklar içinde kılcal kanallar içeriyor ve etkili kar performansını gösteren 3PMSF tanımını taşıyor. Mühendisler muhtemelen arazi yeteneklerini ve dayanıklılığını geliştirmeye odaklanmışlardır ve bu da onu şimdiye kadarki en sessiz BFGoodrich lastiği yapma potansiyeline sahiptir.

Arazi Lastiği BFGoodrich A/T KO3 Hasarlara Dayanıklı mı?

BFGoodrich A/T KO3 off road lastiği için ayırt edici özelliklerinden biri, omuz bölgelerinde genişletilmiş şeklinde çıkıntıların bulunmasıdır. Bu tırnak biçiminde çıkıntılar, azaltılmış lastik basıncıyla birleştirildiğinde kum, derin çamur veya kar gibi yüzeylerde çekişi artırır. Ayrıca, bloklar ve daha büyük pabuç boyutları arasına taş tahliye edici özelliğinin dahil edilmesi, hasara karşı daha fazla koruma sağlayarak BFGoodrich KO3’ü off-road meraklıları için umut verici bir seçenek haline getiriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir