Brezilya Michelin Fabrikası Radyal Tarım Lastikleri Üretecek

Oto Lastik

Brezilya, Compo Grande’deki Michelin fabrikası radyal tarım lastikleri üretimine başlıyor. Brezilya’da tarım, gayri safi yurt içi hasılatın %22’sini oluşturuyor ve ülkede dünyanın en büyük ekilebilir alanı yer alıyor. Michelin, bu nedenle artan tarımsal radyal lastik talebini karşılamak istiyor.

Michelin Tarım Lastikleri Alanına Odaklanıyor

Michelin’in Güney Amerika’daki ticari operasyon başkanı Nour Bouhassoun’a göre, firma önümüzdeki birkaç yıl içinde tarım lastikleri sektörüne odaklanacak. Dahası, Brezilya’da satılan tarım lastiklerinin yalnızca yüzde altısı radyal ve Michelin Brezilya’da tarımsal radyal lastik segmentinde pazar lideri olmak için üretim kapasitesini artırmayı planlıyor. Compo Grande’deki Michelin fabrikası 35 yıl önce kuruldu ve binek otomobil, hafif ticari araç ve kamyonlar için de lastikler üretiyor.

Michelin Radyal Lastik Alanında Rekabeti Arttıracak

Hükümetin makroekonomik ve altyapısal cepheye odaklanmasının, önümüzdeki yıllarda ülkenin lastik pazarı için önemli ölçüde fayda sağlayacağı öngörülüyor. Brezilya pazarında faaliyet gösteren lider oyuncular arasında Pirelli, Michelin, Bridgestone, Goodyear, Continental ve Rinaldi yer alıyor. TechSci Research’e göre, Michelin’in Brezilya’da tarımsal radyal lastik alanına yönelik genişleme planının şirketin tarım lastikleri segmentindeki rekabeti artırması ve ayrıca Brezilya’da radyal lastik alanında olan talebi yükseltmesi bekleniyor.

Brezilya Lastik Pazarı Büyümeye Devam Ediyor

TechSci Research tarafından yayınlanan “Brezilya Lastik Pazarı Tahmin ve Fırsatları 2020” adlı yakın tarihli bir rapora göre, lastik yenileme 2014 yılında Brezilya lastik pazarında yaklaşık % 68’lik paya sahipti. Ayrıca, raporda lastikler için müşteri yenileme talebinin firmaların orijinal ekipman lastiği talebine kıyasla daha hızlı artması bekleniyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir