Continental CrossContact H/T Otoyol-Arazi Grubu Lastiği Tanıtıldı

Oto Lastik

Continental CrossContact H/T lastikleri ile gelişmiş otoyol ve yol dışı çekiş gücü sağlayarak kilometre performansında yüzde 20 artış sunacak. Aynı zamanda, güvenlikle ilgili özellikleri de önceki serisi kadar gelişmiş ve düşük yuvarlanma gürültüsü kullanıcıya araç içi akustik konfor yaşatmaktadır. Continental lastik geliştiricileri, Continental CrossContact H/T deseninin çok amaçlı sırt yapısı, geleneksel veya elektrikli araç sistemlerine genel uyumluluğa sahiptir. Binek otomobil, crossover ve SUV lastiğinin günlük zorluklarının üstesinden gelebilmesi ve asfaltta rahat kullanım için tasarlanmıştır.

Continental CrossContact H/T Lastiği Nasıl Performans Sağlıyor?

Yeni bir bileşimi içeren ve polimer ağı ile dayanıklılık sağlayan Continental CrossContact H/T selefine göre yüzde 20 daha fazla kilometre performansı sağlamaktadır. Ürün, hizalama doğrulama sistemi olarak bilinen ve dış sırt kaburgalarına eklenen küçük kauçuk şeritlere sahiptir. Sürücünün düzensiz aşınmayı tespit etmesine ve lastiğin ömrünü daha da uzatmak için olası hizalama sorunlarını fark edebilmesine olanak tanır. Continental CrossContact H/T Lastik sırtı bileşiminin bir diğer avantajı, taşların neden olduğu lastik sırtı kesiklerini önleyen yüksek esnekliğidir.

Dayanıklılığa ve Konfora Odaklanan Yapısıyla: Continental CrossContact H/T

Continental CrossContact H/T kayalık ve engebeli yollarda sürüş sırasında güvenlik, sağlamlık ve konfor için tasarlanmıştır. Yaklaşık yüzde 10 oranında gürültüyü azaltmak üzere sırtın altına kauçuk bir katman yerleştirilmiştir. Bu şekilde CrossContact H/T sunduğu akustik konfor sürücü tarafından daha çok hissedilmektedir. Lastik karkasının taşlardan zarar görmesini önleyen iki kat kapak kumaşı bulunmaktadır. Bunun altında da daha fazla dayanıklılık için iki ekstra güçlü çelik kuşak ve çift karkas katmanı bulunmaktadır.

Continental CrossContact H/T AB Lastik Etiketi Değerleri Nasıl?

ContiCrossContact LX2 deseninin yerini alacak olan Continental CrossContact H/T, AB lastik etiketi sınıflandırmasında yuvarlanma direnci testinde “C” ile “D” arasında değerlendirilmektedir. Islak zemin fren mesafelerinde “C” olarak sınıflandırılmıştır. Gürültü emisyonu 71 desibledir. Ayrıca arazi kullanımına uygun bir lastik olarak yaz lastiği M+S işaretini de taşımaktadır. Continental, ürünün lansmanı için 118 ila 168 mph hız onayı ile 15 ila 21 inç çapında 43 çeşit lastik üretecektir.

Continental CrossContact H/T ile Alfa Romeo, Ford ve Lexus’tan Mercedes, Toyota, Volvo, VW ve daha fazlasına kadar çok sayıda otomobil donatılabilecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir