Continental CrossContact RX Lastikler Kia EV6’da Kullanılıyor

Oto Lastik

WhatCar tarafından 2022’nin en iyi otomobili seçilen Kia EV6 araçlarda Continental lastikleri tercih ediliyor. Araç için sunulan lastiklerden biri ise 255/45 R20 Continental CrossContact RX. Crossover ve SUV araçlar için özel olarak geliştirilen bu performans lastiği, manevra kabiliyeti ve fren performansı ile öne çıkıyor. Continental yaz lastiği, aynı zamanda hafif arazi koşullarında da kullanılabiliyor.

Continental CrossContact RX Özellikleri

Continental CrossContact RX, özel desen tasarımı ile zorlu koşullara ve dişler arasında taş birikmesine karşı koruma sağlıyor. Özel sırt deseni ve yanak dizaynı ile aynı zamanda direksiyon manevralarına oldukça hızlı ve doğru şekilde karşılık veriyor. Continental yaz lastiği, ıslak zemin performansı ile de öne çıkıyor. Lastik, kuru zemin performansından ödün vermeden ıslak zeminlerde çekiş gücünü arttırıyor ve fren mesafelerini kısaltıyor. Continental SUV lastiği, aynı zamanda sırtı üzerindeki kılcalların özel dizilimi sayesinde gürültüyü düşürerek sürüş konforunu arttırıyor.

CrossContact RX ContiSilent Özelliği ile Sunuluyor

Kia EV6’da kullanılmak üzere sunulan Continental CrossContact RX lastikler, ContiSilent teknolojisi ile donatılıyor. Peki, Continental ContiSilent Teknolojisi nedir? ContiSilent, premium lastik markasının sürüş konforunu arttırmak için geliştirdiği patentli teknolojisi. Bu teknoloji ile lastiğin iç kısmında bulunan özel materyal, sürüş sırasında gürültü ve titreşimin yalıtılmasını sağlıyor. Continental yaz lastiği, böylece; gürültüyü 9 dB’ye kadar azaltabiliyor. Motor gürültüsü az olan Kia EV6 gibi elektrikli araçlar için bu teknoloji, özellikle önem taşıyor. Sürüş konforu artarken Continental SUV lastiği dayanıklılığından ve yüksek hız perforansından da ödün verilmiyor.

Kia EV6 Özellikleri

WhatCar tarafından 2022’nin en iyi otomobili seçilen EV6, araç sahipleri için oldukça fazla avantaj sunuyor. Kia EV6, hem yüksek menzili ile hem de hızlı şarj olma özelliği ile tüketicilerin kafasındaki soru işaretlerini gideriyor. Bu yeni Kia elektrikli araç modeli, 58 kWh ve 77.4 kWh batarya seçeneklerine sahip. Otomobilin şarjı, 18 dakikada %10 seviyesinden %80’e çıkabiliyor. Kia EV 6 menzili ise büyük batarya ile 510 km civarında. Continental CrossContact RX lastikler, bu aracın yüksek gücünü yola en iyi şekilde iletmesini sağlıyor. Otomobil, 1.600 kg römork çekme kapasitesine sahip.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir