Continental: Elektrikli Araç Modelleri En Çok Çin’de Kabul Görüyor

Oto Lastik

2020 Continental Mobilite Araştırması’na göre son yıllarda özel taşımacılığın önemi hiçbir ülkede Çin’deki kadar önemli ölçüde artmadı. Aynı zamanda elektrikli araç modellerine en sıcak bakan sürücüler de Çin’de bulunuyor. Lastik ve teknoloji devi firma, araştırma kapsamında Fransa, ABD, Japonya, Çin ve Almanya’da sürücülerle anketler gerçekleştirdi. Continental ve infas işbirliği ile gerçekleştirilen araştırmada katılımcıların ulaşımla ilgili alışkanlıkları ortaya konuldu. Araştırma, koronavirüs salgınına rağmen Çin’de ankete katılanların %46’sının araçlarını eskisinden daha sık kullandığını gösteriyor. Bu, Almanya’da ortaya çıkan oranın (%23) tam olarak 2 katı.

Çin’de Sürücülerin %86’sı Elektrikli Araç Satın Almak İstiyor

Çin, uzun yıllardır dünyanın her yerinden otomobil üreticileri için önemli bir otomotiv büyüme pazarı. 2020 Continental Mobilite Araştırması anketinin sonuçları, Çin’de araç satın alma eğiliminin artmaya devam edeceğini gösteriyor. Çin’de ankete katılanların %60’ı hâlihazırda bir araba satın aldıklarını veya almayı düşündüklerini söylüyor. Bu, aynı zamanda elektrikli araç modellerinin kullanımının da artabileceğini gösteriyor. Çin’de ankete katılanların %86’sı elektrikli otomobil satın almayı hayal ettiklerini söylüyor. Karşılaştırma açısından; bu rakam, Almanya ve Fransa’da sırasıyla %35 ve %28. Continental, ülkeler arasındaki bu eşitsizlikte Çin’de kentsel bölgelerden ankete katılanların daha fazla olmasının da etkili olduğunu söylüyor.

Çin Pazarı Elektrikli Araç Endüstrisi için Önem Taşıyor

Continental Vitesco Technologies’in CEO’su ve Continental İcra Kurulu üyesi Andreas Wolf: “Çin pazarı, elektrikli otomobil modelleri ile mobilitenin daha da geliştirilmesi ve -dolayısıyla- bizim için önemli olmaya devam ediyor. Elektrikli araç teknolojisini her seviyeden modellerle şekillendiriyoruz. Özellikle şehirlerde emisyonları azaltmayı, herkes için çevre dostu mobilite tasarlamayı, hem modern hem de sürdürülebilir çözümler sunmayı amaçıyoruz.

Continental Elektrikli Otomobil Teknolojisinin Karbon Nötr Olması için Çalışıyor

Continental, 2020’nin Aralık ayının başında Emisyonsuz Araçlar için Karbon Nötr programını duyurdu. Alman teknoloji ve lastik devi, böylece emisyonsuz mobilite ve karbon nötrlük gibi iki önemli konuyu birleştiren ilk otomotiv tedarikçisi olarak iddialı bir endüstri ölçütü belirledi. Continental, bu program kapsamında emisyonsuz otomobiller, otobüsler ve tramvaylara yönelik ürettiği tüm ürünleri 2022’ye dek karbon nötr hâle getirecek. Böylelikle elektrikli otomobil modelleri ile ilgili yeterince çevre dostu olmadıkları yönündeki eleştirilerin önüne geçmeyi planlıyor

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir