Cupra Formentor VZ5 için Tercih Goodyear Eagle F1 SuperSport Oldu

Oto Lastik

Cupra’nın şimdiye kadar üretilen en güçlü otomobil modeli için orijinal ekipman olarak Goodyear Eagle F1 SuperSport lastikler seçildi. 5 silindirli motorundan 390 hp güç üreten Cupra Formentor VZ5, markanın spor crossover serisi Formentor’ın amiral gemisi modeli. Cupra’nın bu araçtan yalnızca 7000 adet üretecek olması, modeli daha da özel kılıyor.

Goodyear Eagle F1 SuperSport Hangi Avantajları Sağlıyor?

Formentor VZ5’e 255/35R20 ebadında Goodyear Eagle F1 SuperSport lastikler takılacak. Cupra, en güçlü otomobil modeli için Goodyear’dan kuru zeminde mükemmel manevra kabiliyeti, kısa fren mesafeleri ve ıslak zeminde çok iyi yol tutuşuna sahip bir UUHP (Ultra Ultra Yüksek Performans) lastiği istedi. İki firmanın 18 ay süren ortak çalışması ile ödüllü lastik Goodyear Eagle F1 SuperSport, Formentor VZ5’in gereksinimlerine göre özel olarak optimize edildi. Üst düzey performansa sahip Goodyear yaz lastiği çok sayıda teknik inovasyon sunuyor. Asimetrik desen, kuru zemin ve viraj performansını iyileştiriyor. Sağlam lastik yanakları, mükemmel stabilite ve manevra kabiliyeti sağlıyor. Bu da lastiği Cupra Formentor VZ5 için ideal seçim hâline getiriyor.

Goodyear Eagle F1 SuperSport Performansını Kanıtlıyor

Goodyear EMEA Orjinal Ekipman Departmanı Yöneticisi Hans Vrijsen: “Heyecan verici Cupra Formentor VZ5 modelini kullanan sürücülerin Goodyear Eagle F1 SuperSport’un üstün performansından faydalanmasından memnunuz. Lastiği gereksinimlerine göre mükemmelleştirmek için Cupra ile çok yakın bir işbirliği içinde çalıştık ve amiral gemisi otomobilleri için Eagle F1 SuperSport’u seçmeleri, lastiğin performans özelliklerinin bir kanıtı.”

Cupra Goodyear İşbirliği Yarış Pistlerine Uzanıyor

Goodyear’ın İspanyol marka ile ilişkisi Cupra Formentor VZ5 ile sınırlı değil; yarış pistlerine de uzanıyor. Goodyear, dünyanın ilk tamamen elektrikli çok markalı touring otomobil şampiyonası olan PURE ETCR ve WTCR – FIA World Touring Car Cup’ın özel lastik tedarikçisi. PURE ETCR için elektrikli Cupra e-Racer ile yarışan takımlara ve WTCR’de CUPRA León Competición’a Goodyear Eagle F1 SuperSport lastiğinin pistler için geliştirilmiş versiyonunu sunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir