Falken Lastikleri 2021 24 Saat Yarışları ve NLS Serilerinde Kullanılacak

Oto Lastik

Falken Lastikleri, 2021 Nürburgring 24 Saat Dayanıklılık Yarışı ve NLS Serisi için yeni Porsche otomobilleri donatacağını açıkladı. Lastik üreticisi, Nordschleife’de Porsche ile ilk kez yarışmasının 10. yılını kutlarken; yeni Porsche 911 GT3 R araçlarla yarışlara gireceğini onayladı. Falken, Porsche 997 GT3 R ile Nordschleife Pisti’ne çıkışının 10. yılında hem Nürburgring Dayanıklılık Serisi (NLS) hem de ikonik 24 Saat Yarışları için lastik tedarik edecek. Falken Motorsporları ekibi, 2011’den beri destek aldıkları Butzbach merkezli uzman Schnabl Mühendislik ekibi ile çalışmaya devam edecek.

24 Saat Yarışları Serisinde Falken, Porsche 911 Araçları Donatacak

Güçlü taraftar etkileşimi ve geçen yılki 24 Saat Yarışları sırasında her iki aracın da sorunsuz bir şekilde bitiş çizgisine ulaşması ile birlikte Falken, 911’le geri dönmeye odaklandı.

Falken’in motorsporları alanındaki yöneticisi Stefanie Olbertz: “Porsche ile ilişkimiz, sahip olduğumuz mükemmel destek ile gücünü sürdürmeye devam ediyor. 2011’de Avrupa’da ilk kez yarışlara katıldığımızdan bu yana hayranlarımız turkuaz ve mavi 911’i çok sevdiler. Bu nedenle bu sezon Porsche ve Schnabl ile devam etmemiz doğal bir tercihti.”

Falken 24 Saat Yarışları Sürücülerini Şubat’ta Açıklayacak

2020’deki kesintinin ardından Falken, NLS serisinin yedinci turuna Porsche 911 ile girmeyi planlıyor. Her iki araç da 27 Mart’ta ADAC Westfalenfahrt’ten başlayarak 3-6 Haziran’da gerçekleştirilmesi planlanan 24 Saat Yarışları serisine dek tüm yarışlara katılacak. Takım, önceki sezonlardan farklı olarak testleri Portimao yerine Nordschleife’da gerçekleştirecek.

Olbertz: “Mevcut durum göz önüne alındığında, Almanya’da kalmak en mantıklısı ve biz 20 Mart’taki NLS resmi testinde her iki otomobille de yer alacağız.”
Falken, sürücüleri ise Şubat ayında açıklayacak.

“2020 Motorsporları için Zor Bir Dönemdi”

Falken’in motorsporları alanındaki yöneticisi Stefanie Olbertz: “Falken, 2021’de motorsporları için geri döndüğünü açıklamaktan mutluluk duyuyor. 2020 yılı; hayranlar, NLS serisi ve bir bütün olarak motorsporları endüstrisi için çok zor bir dönemdi. Umarız bu yıl iki otomobille meraklılarının eğlenceli vakit geçirmesini sağlayabilir ve bu kadar sert bir darbe yemiş sektöre destek olabiliriz. NLS, 2020’de yarışabilmeyi sağlamak için çok uğraşarak inanılmaz bir iş çıkardı. Organizatörlere sporun devam etmesini sağlayan prosedürleri uygulamaya koydukları için teşekkür ederiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir