Formula Drift ve GT Radial Lastikleri Ortaklığını Güçlendiriyor

Oto Lastik

Formula Drift ile GT Radial, 2025 yılına kadar Pro Championship’deki lastik tedariğine devam etmesini sağlayan üç senelik sözleşme sağladı. GT Radial ayrıca Prospec serisinin resmi lastik tedarikçisi olarak tedarik sözleşmesini iki yıl daha uzattı. Bu seride yarışan takımlar, Giti’nin Güney Carolina, Chester County’deki fabrikasında üretilen GT Radial lastikleri Champiro SX2RS ürününü kullanmaya devam edecek. GT Radial lastikleri uzun süredir Formula Drift yarışçılarına sezon kapsamında yaz lastiği ya da kış lastiği temin etmektedir.

GT Radial Lastikleri ile Ortaklık Topluluğu Nasıl Etkiliyor?

Giti Tire USA motor sporları müdürü Mike Meeiem, “Formula Drift, ‘Amerikan tasarımı, Amerikan yapımı’ Champiro SX2 RS lastiklerimiz için mükemmel bir vitrin olduğunu kanıtladı, bu nedenle ortaklığımızı yenilemekten heyecan duyuyoruz” dedi. “Güney Karolina fabrikamızdaki ekip üyeleri, dünyanın en zorlu drift yarışında lastiklerinin performansından büyük gurur duyuyor ve bu yıl onları neşelendirecek çok şey mevcut.” Dedi.

Formula Drift Başkanı: ‘’GT Radial ile Devam Etmekten Memnunuz’’

Formula Drift başkanı Ryan Sage, “GT Radial’in Formula Drift ile üç yıl daha taahhüt etmesinden ve Prospec’i en az iki yıl daha desteklemeye devam etmesinden son derece memnunuz” dedi. “Her yıl FD PRO Şampiyonasına terfi edebilecek güçlü bir kalifiye sürücü grubu sağlamak için Prospec’in önemini tanıtmaya devam ediyoruz. Sürücüleri yarışa hazırlamak için mevcut en iyi lastiklerden bazılarını kullandıklarını bilmek güzel. Kariyerlerinde bir sonraki adım için sağlam bir durum.” Açıklamasında bulundu.

GT Radial Lastikleri Hakkında

GT Radial, Giti Tire Group tarafından üretilen bir lastik markasıdır. Giti Tire Group, dünya çapında birçok farklı ülkede ticari araç lastikleri, yol lastikleri ve diğer uygulamalar için lastikler üretir. GT Radial, yüksek kaliteli ve güvenilir lastikler sunan bir marka olarak tanınır.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir