Goodyear Lastikleri Yarış Şampiyonalarına Marka Tedarikçisi Oldu

Oto Lastik

Goodyear, Fédération Internationale de l’Automobile (FIA) ve Automobile Club of the West (ACO) tarafından duyurulan ihalenin ardından, Dünya Dayanıklılık Şampiyonası (WEC) ve Avrupa Le Mans Serisi (ELMS) LMGT3 sınıfı için özel lastik tedarikçisi olarak seçildi. Sözleşme üç yıllık olup FIA Dünya Motor Sporları Konseyi üyeleri tarafından elektronik oylama yoluyla onaylandı. LMGT3 sınıfı, WEC LMGTE Am ve ELMS LMGTE kategorilerinin yerini alacak ve en prestijli spor otomobil markalarından bazılarını içererek hayranlar arasında popüler olarak belirtildi.

LMGT3 İçin Goodyear Lastikleri Gelişim Süreci Ne Durumda?

Goodyear şu anda şirketin GT3 ve GTE kategorilerindeki deneyiminden yararlanarak LMGT3 sınıfı için yepyeni lastikler geliştiriyor. Lastik geliştirme çalışmaları halihazırda devam etmekte olup, 2023 yılı boyunca Avrupa ve Kuzey Amerika’da, lastiklerden daha fazla talepte bulunan pistlere özellikle dikkat edilerek çeşitli testler gerçekleştirilecektir. GT3 sınıfında yer alan birçok otomobil üreticisi testlere katılacak. LMGT3 sınıfında ön, orta ve arka motorlu araçların kullanılacak olması, şirketin mühendisleri için ilginç bir zorluk yaratıyor.

Dayanıklılık Yarışlarında LMGT3 Lastikleri için Temel Faktörler Nedir?

Lastikler dayanıklılık yarışları için tasarlandığından, dayanıklılık önemli bir faktör oluyor. Goodyear, lastikler için tüm Grand Prix pistlerinde en az iki tur ve Le Mans’ta üç tur dayanacağını söylüyor. LMGT3 sınıfı Goodyear için benzersiz bir zorluk teşkil ediyor, çünkü çok çeşitli araçlar yer alacak ve lastiklerin tüm katılımcılara en iyi şekilde uyması gerekiyor. Test süreci boyunca şirket, GT3’teki en iyi otomobil üreticilerinden birkaçıyla doğrudan çalışacak ve diğer dünya şampiyonalarında edindiği deneyim ve bilgiyi kullanıyor.

Goodyear Heyecan Verici 2024 Sezonunu Dört Gözle Bekliyor

Goodyear’ın EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) bölgesi Motorsporları Direktörü Ben Crowley, şirketin Dünya Dayanıklılık Şampiyonası’nda yeni bir dönemin başlangıcına katılmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Yeni sözleşmenin Amerikan Lastik Üreticisi Goodyear uzun vadede yarışmaya devam etme konusundaki kararlılığının bir kanıtı olduğunu ve tüm ekiplerin heyecan verici bir 2024 sezonunu dört gözle bekliyor olacak. Çok çeşitli araç ve lastiklerin yer alacağı LMGT3 sınıfı ile yapılan yeni sözleşme, Goodyear lastikleri için uluslararası motor sporlarındaki konumunu güçlendirmesine destek sağlayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir