Hankook, FIA Junior ERC’nin Özel Ralli Lastiği Ortağı Oldu

Oto Lastik

Hankook lastikleri, motor sporları dünyasında portföyüne birinci sınıf bir iş ortağı daha ekledi. Premium lastik üreticisi, bu sezon itibariyle FIA Gençler Avrupa Ralli Şampiyonası’nın özel lastik ortağı oldu. Yüksek yetenekli genç ralli pilotlarına yönelik bu şampiyona, FIA Avrupa Ralli Şampiyonası’nın bir parçası olarak düzenlenmektedir. Önümüzdeki sezondan itibaren Hankook üst düzey ralli lastikleri, önden çekişli ve yaklaşık 210 beygir gücündeki güçlü araçlarda kullanılacaktır. Rally4 kategorisindeki araçlar görsel olarak üretim modeline çok yakın tutulmaktadır. Bu şekilde şirket, kurumsal felsefesine sadık kalmakta ve gençlerin gelişimine yönelik tutarlı programını ralli sahnesine taşımaktadır.

FIA Avrupa Ralli Şampiyonası Organizasyonu Ne Zaman Başladı?

Hankook ralli lastikleri ortaklığıyla gerçekleşecek olan organizasyonun tarihi açıdan önemi yüksektir. FIA Avrupa Ralli Şampiyonası ilk kez 1953 yılında düzenlenmiş olup, dünyanın devam eden en eski ralli serisidir. Birçok ünlü pilot bu şampiyonayı Dünya Ralli Şampiyonasına geçiş için bir sıçrama tahtası olarak kullanmıştır. Almanya’dan öne çıkan bir örnek, 1974’te Avrupa şampiyonu ve 1982’de dünya şampiyonu olan Walter Röhrl’dür. Bu sezon ERC takvimi sekiz Avrupa ülkesinde sekiz ralliden oluşmaktadır.

Hankook Lastikleri Yetenekli Gençleri Nasıl Destekliyor?

FIA Junior ERC 2014 yılında yetenekli gençler için genç sürücülerin gelişebileceği ve değerli deneyimler kazanabileceği bir platformdur. Bu sezon Junior ERC’deki yarışmacılar altı turda mücadele yapacaktır. Sezon 20/21 Mayıs tarihlerinde Polonya’da başlayacak ve 7/8 Ekim tarihlerinde Macaristan’da sona erecek. Yaşları 27’ye kadar olan genç sürücüler Polonya ve Letonya’daki çok hızlı etapların yanı sıra İtalya ve Çek Cumhuriyeti’ndeki zorlu asfalt yollarda mücadele edecektir. Kazananı bekleyen ödül ise, ralli yıldızlarına ev sahipliği yapan FIA Gençler Dünya Ralli Şampiyonası’nın gelecek sezonunda yer alma olacaktır.

Hankook Motorsporları Direktörü: ‘’Sezonu Heyecanla Bekliyoruz!’’

Hankook Motorsporları Avrupa Direktörü Manfred Sandbichler: “Bu yeni işbirliği ile motor sporlarında gençleri destekleme yaklaşımımızı istikrarlı bir şekilde sürdürüyoruz. FIA ERC Avrupa’daki en güçlü ralli serisidir ve birçok yıldız yetiştiriyoruz. Bu bağlamda, FIA Junior ERC genç sürücülere kendilerini en üst düzeyde ve profesyonel koşullarda kanıtlamaları için eşsiz bir fırsat sunuyor. Yüksek kaliteli ralli lastiklerimizle bireysel sürücülerin gelişimini takip etmeyi ve birlikte heyecan verici bir sezon geçirmeyi dört gözle bekliyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir