Hankook ve DTM Trophy Monza’da İkinci Sezona Birlikte Başlıyor

Oto Lastik

Aston Martin, Audi, BMW, KTM, Mercedes, Porsche veya Toyota gibi prestijli markalara sahip on takım, 18-20 Haziran tarihleri ​​arasında İtalya’nın Monza kentinde yapılacak DTM Trophy açılış yarışında yarışacak. Seri üretim araçlara yakın tasarıma sahip yarış otomobillerinin koktiplerinde ilk kez üç kadın sürücü yer alacak. Laura Kraihamer, serideki ilk çıkışını bir KTM X-Bow GT’nin direksiyonunda yapıyor. Avusturyalı sürücü kartlarla on iki yaşında tanıştı ve 2018’den beri KTM’nin fabrika sürücüsü oldu. Saksonya’dan Sophie Hofmann ve Hollanda’dan Stéphane Kox, yeteneklerini Audi R8 LMS GT ve Toyota GR Supra GT’de göstermeyi hedefliyor.

DTM Trophy Yarışları Nerede Gerçekleştirilecek?

DTM Trophy programının yedi durağı bulunuyor. Yüksek hızlı yarışların yapılacağı Monza’daki pistin yanı sıra; sürücüler, genel sıralamada galibiyet ve değerli puanlar elde etmek için Almanya’daki tek sokak pisti olan Norisring, efsanevi Nürburgring, Lausitzring, Avusturya Red Bull Ring ve Hollanda Assen’de mücadele edecek. Her etkinlikte iki yarış olacak; final ise Hockenheim’da yapılacak. Premium lastik üreticisi Hankook, Ventus Race ile bu pistlerde uzun yıllar çeşitli serilerde rekabet ederek kapsamlı deneyim kazanmış olan sürücüler için ideal ortak.

Yarışlarda Hankook Ventus Lastikler Kullanılıyor

Hankook Motor Sporları Avrupa Direktörü Manfred Sandbichler: “DTM Trophy, bazı çekici yarış pistleri ve prestijli üreticilerle harika bir program hazırladı. 2020’deki çıkışından bu yana bu umut verici seride Hankook Ventus Race lastiklerinin kullanıldığını görmekten gurur duyuyoruz. Hankook, yalnızca kadın sürücülerin yer aldığı W Serisi de dâhil olmak üzere uzun süredir bir dizi uluslararası formatı destekliyor. Bu nedenle özellikle DTM Trophy’de yarışan Laura Kraihamer, Sophie Hofmann ve Stéphane Kox’u dört gözle bekliyoruz. Tüm katılımcılara iyi şanslar diliyoruz ve heyecan verici yarışlar için sabırsızlanıyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir