İkonik Zeplin Goodyear Blimp Ne için İngiltere’ye Gidiyor?

Oto Lastik

İkonik zeplin Goodyear Blimp 26 – 30 Haziran tarihleri ​​arasında Londra ve Kent üzerinden uçacak. Geçtiğimiz yıl Avrupa semalarına dönüşünün ardından 2021’de Londra dâhil olmak üzere birçok şehri ve etkinliği ziyaret edecek. Goodyear Blimp, hem Birleşik Krallık başkentini ziyaret edecek hem de motorsporları hayranları için İngiliz Pist Şampiyonası’nı (BTCC) ziyaret ederek yarışları havadan görüntüleyecek.

Goodyear Blimp BTCC Yarışlarını Havadan Görüntüleyecek

İngiltere’nin en yüksek profilli ve en köklü motorsporları serisi İngiliz Pist Şampiyonası’nın (British Touring Car Championship) Kent’te yer alan ünlü Grand Prix Pisti’nde ülkenin en iyi yarışçıları mücadele edecek. Formula 1 tarihinin en başarılı lastik markaları arasında görülen Goodyear, 2020’de BTCC için lastik tedarik etmeye başladı. Goodyear Blimp, Londra üzerinden ise 29-30 Haziran tarihlerinde uçacak. Şehrin sakinleri, dünyanın en ünlü hava araçlarından birini görme fırsatı sağlayacak. Araç, Londra ve Brands Hatch yolunda Dover, Maidstone ve Dartford gibi Kent kasabaları üzerinden uçacak.

Goodyear Blimp Nedir?

Goodyear Blimp, İngiltere yolunda Almanya, Belçika, Fransa’da yer alan bir dizi kasaba ve şehir olan Bonn, Aachen, Waterloo, Kortrijk ve Calais üzerinden uçacak. Bu Kuzey Avrupa uçuşu, 24 Haziran tarihinde gerçekleşecek. İngiliz Pist Şampiyonası yarışlarını görüntüleyecek olan Blimp, Goodyear’ın Zeppelin NT markasına ait yarı sert bir zeplin. Bu model, dünyadaki örneklerin en büyüğü. Premium lastik üreticisinin 1910’lardan bu yana kullandığı marka elçisi, Le Mans 24 Saat Yarışları gibi büyük motorsporları etkinlikleri için de kullanılıyor.

İngiliz Pist Şampiyonası Farklı Persfektiften Görüntülenecek

Goodyear Avrupa İletişim Başkanı Malachy Tuohy: “Goodyear Blimp’i Birleşik Krallık göklerine geri getirmekten heyecan duyuyoruz. Birçok insanın sevdiği bu ikonik hava aracı, İngiliz Pist Şampiyonası yarışlarını farklı bir perspektiften görmelerini sağlayacak ve aynı zamanda hayranlarını Goodyear markasına yaklaştıracak.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir