Kumho Lastikleri, TCR Dünya Turunun Tek Lastik Tedarikçisi Oldu

Oto Lastik

Kumho Lastikleri halihazırda dört kıtada TCR’nin (dünyanın önde gelen tur otomobili yarışması) resmi lastik tedarikçisi oldu. Kısa bir süre önce ilgili TCR Dünya Turu’nun isim sponsoru ve özel tedarikçisi olmak üzere bir anlaşma imzalamıştır. Düzenlenen dikkat çekici İmza törenine katılanlar arasında şu kişiler yer aldı: Kumho lastikleri Avrupa Satış Başkan Yardımcısı Gangseung (Tony) Lee; Kumho Lastikleri Küresel Pazarlama Kıdemli Başkan Yardımcısı Janghyuk (John) Yoon; organizasyon şirketi World Sporting Consulting (WSC) Başkanı Marcello Lotti ve Operasyon Direktörü Nunzia Corvino.

Kumho Lastikleri ile TCR Dünya Turu Ne Zaman Başlayacak?

WSC tarafından 2023 Kumho Lastikleri TCR Dünya Turu’nu (KTWT) oluşturmak üzere dokuz etkinlik seçilmiştir. Sezon 2023 Mayıs ayında Avrupa’da Portekiz, Belçika, İtalya ve Macaristan’daki yarışlarla başlayacak ve ardından Güney Amerika, Avustralya ve Asya’ya taşınacaktır. Programda yer alan birçok ikonik pist arasında şunlar yer alıyor: Belçika’nın taviz vermeyen Spa Grand Prix pisti; Avustralya’nın dünyaca ünlü Bathurst 1000 turne otomobil etkinliğine ev sahipliği yapan Bathurst; ve 1954 yılından bu yana Michael Schumacher, Ayrton Senna ve David Coulthard gibi sporun önde gelen isimleri tarafından kazanılan eşsiz Macau Grand Prix’sinin mekânı Macau. Bu ikonik ve zorlu pistlerde Kumho yaz lastikleri ile uzun soluklu ve heyecanlı yarışların gerçekleşeceği öngörülmektedir.

Yarış Lastiği Kumho ECSTA S700 Yüksek Performans Sağlayacak

Yaklaşan KTWT’ye katılan tüm araçlar kuru zeminde yüksek çekiş gücü ile tanınan Kumho ECSTA S700 yarış lastiği ve ıslak hava koşulları için Kumho ECSTA W701 ile donatılacak. Marcello Lotti, Kumho’nun Tur’a atanmasıyla ilgili olarak şunları söyledi: “Kumho, TCR Avrupa ve diğer büyük etkinlikler için resmi lastikler sağlayarak kalitesi ve teknolojik mükemmelliği ile tanınmıştır. KTWT’nin açılışının heyecan verici bir yarış serisi olacağından eminim.” Janghyuk (John) Yoon ekledi: “Motor sporlarında uzun yıllara dayanan teknolojik uzmanlığını temel alan Kumho, TCR Dünya Turu’nun ortağı olarak ufkunu genişletiyor. Bu şekilde yüksek performanslı lastik markası olarak konumumuzu güçlendirmeye devam edeceğiz.” Açıklamalarında bulunmuştur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir