Kumho Solus 4S HA32 2020 Red Dot Ödülü’nü Kazandı

Oto Lastik

Güney Koreli lastik üreticisi, yaptığı açıklamada yeni yüksek performanslı Kumho Solus 4S HA32 dört mevsim lastiğinin 2020 Red Dot Tasarım Ödülü’nü kazandığını açıkladı. 1955’ten bu yana Almanya’da Design Zentrum Nordrhein Westfalen tarafından düzenlenen Red Dot Tasarım Ödülü; ürün, marka ve iletişim kategorisinde değerlendirme gerçekleştiriyor. Red Dot Tasarım Ödülü, International Forum Design (iF) ve International Design Award (IDEA) ile birlikte dünyanın en iyi üç tasarım ödülünden biri olarak kabul ediliyor. Kumho Lastikleri, bu yılilk kez bir Red Dot Tasarım Ödülü’ne sahip olmadı. Kumho’nun portföyünde 2018 yılında ödül almaya hak kazanan Wattrun WS31 gibi ödüllü lastiklerçok sayıda yer alıyor. Bu yıl Red Dot Tasarım Ödülü’nü almaya hak kazanan bir diğer lastik üreticisi ise yine Güney Kore menşeili bir firma olan Hankook oldu.

Kumho Solus 4S HA32 Dört Mevsim Güvenlik Sağlıyor

Kumho Solus 4S HA32, Avrupa yol koşullarına uyacak şekilde özel olarak tasarlanmıştır ve yıl boyunca mükemmel frenleme (bir önceki seriye göre yüzde 15 daha kısa fren mesafesi) ve yüksek sürüş dengesi sunmaktadır. Kumho Lastikleri, Solus 4S HA32’yi yeni son teknoloji ürünü lastik bileşiği ve V şeklindeki sırt deseni ile sunmaktadır. Lastik, hem ıslak hem kuru zeminlerde sürüş performansını en üst düzeye çıkarırken; üç boyutlu kılcallar; yağmurda, sulu kar ve karla kaplı zeminlerde eşit derecede etkileyici manevra kabiliyeti sağlamaktadır. Lastik yanağında ürünün çok yönlülüğünü hatırlatmak için uluslararası olarak tanınan dört mevsim simgesi bulunmaktadır. Ayrıca, hâkim ışığın açısına göre görünümü değiştiren ayırt edici bir hologram yer almaktadır. Yüksek performanslı Kumho lastiğitüm bu özellikleri ile 2020’de ödüllü lastikler arasında olmaya hak kazandı.

Kumho Solus 4S HA32 Lansman Sonrası Ödül Kazandı

Kumho’nun yeni dört mevsim lastiği tanıtılmasından kısa bir süre sonra ödüllü lastikler arasında yer bulmayı başardı. Ödül hakkında yorum yapan Kumho Lastikleri Ar-Ge bölüm başkanı Jung ll-Taik: “Bu ödülü Kumho Solus 4S HA32 lansmanından hemen sonra almak, tasarım mükemmelliğimizin daha iyi tanınmasını sağladı. Bu onur ve ürünün kendi kalitesi, yeni desenin Avrupa pazarında öne çıkmasına yardımcı olacaktır.”

Kumho Lastikleri Müzede Sergilenecek

Kumho Solus 4S HA32, önümüzdeki 12 ay hem Almanya hem de Singapur’da bulunan Red Dot Müzeleri’nde sergilenecek. Solus 4S HA32’nin bu sonbaharda İngiltere pazarında satışa sunulması bekleniyor. Red Dot Tasarım Ödülü, dünya çapında kabul gören en önemli tasarım ödüllerinden biri olduğundan Red Dot ödüllü lastikler büyük güven ve prestij kazanıyor. Kumho Lastikleri, yüksek performanslı ürünleri ile geçtiğimiz yıllarda da Red Dot, IF Design gibi birçok prestijli ödülü almaya hak kazandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir