Land Rover Defender’da Continental CrossContact RX Lastikler Kullanılacak

Oto Lastik

Land Rover Defender modelleri için Continental Lastikleri ile orijinal ekipman anlaşması gerçekleştirildi. Aracın plug-in hibrit modeli de dâhil tüm versiyonlarında 19 inç ve 22 inç Continental CrossContact RX lastikler kullanılacak. Bu lastikler, crossover (CUV) ve SUV araçlar için özel olarak geliştiriliyor. Bu Continental yaz lastiği, aynı zamanda hafif arazi koşullarında da kullanılabiliyor.

Continental CrossContact RX Özellikleri

Continental CrossContact RX hem ıslak hem kuru zeminde SUV araçlar için yüksek çekiş gücü sağlıyor. Güçlü yol tutuş ve fren performansı ile güven sunuyor. Bunu hem özel Continental SUV lastiği bileşiği hem de desen tasarımı ile mümkün kılıyor. Lastiğin blokları üzerinde yer alan kılcallar, su tahliyesine yardımcı olmakla birlikte fren mesafelerini kısaltıyor. Continental yaz lastiği, yüksek tahliye gücü ile suda kızaklama riskini de büyük ölçüde düşürüyor.

Continental CrossContact RX Kışın Kullanılır mı?

Continental CrossContact RX lastiklerde M+S (çamur+kar) işaretlemesi bulunuyor. Bu, lastiğin diş yapısının çamurlu ve karlı zeminlerde ilerlemek için yeterli genişliğe sahip olduğunu gösteriyor. Ancak Continental yaz lastiği CrossContact RX, soğuk havalarda kullanım için uygun hamura sahip değil. Lastik, yalnızca çok hafif karlı zeminlerde kullanıma uygun.

Continental CrossContact RX Konfor Seviyesi Nasıl?

Continental CrossContact RX sırt blokları üzerinde çok sayıda özel tasarıma sahip kılcal bulunmaktadır. Böylece blok boyutu küçülmektedir. Bu kılcalların özel dizilimi ve sırt üzerinde küçük çok sayıda blok bulunması, gürültü seviyesini azaltmaktadır. Bu sayede Continental yaz lastiği, konforlu ve sessiz sürüş sağlamaktadır. Bununla birlikte Continental SUV lastiği dayanıklılığından da ödün verilmemektedir.

XL Lastik Nedir?

Continental CrossContact RX, Land Rover ile anlaşma sonucu 255/65 R19, 275/45 R22 ve 275/45 R22 boyutlarında sunulacak. Orijinal ekipman Continental SUV lastiği sırasıyla 114V, 114V ve 115W yük ve hız endekslerine sahip. Hepsi yüksek yük kapasitesine sahip XL lastikler. Aynı zamanda 275/45 R22 Continental CrossContact RX yeni High Load (Yüksek Yük) işaretlemesi ile sunuluyor. Bu lastikler, XL lastiklerden daha fazla yük taşıyabiliyor. Ancak düzenlemelere göre HL lastiklerin ebat sonunda yine de XL ifadesi bulunuyor. Çünkü XL lastikler, standart lastiklerden daha fazla yük taşıyan ürünleri ifade ediyor.

Continental Yaz Lastiği Yorumlar

Alman teknolojisi ile üretim yapan markanın Continental yaz lastiği yorumları da ürünlerin kalitesini otaya koymaktadır. Dev premium lastik markası, global çapta kalitesini kanıtlamış ürünlere sahiptir. Markaya ait yazlık lastikler hem ıslak hem kuru zeminde güçlü yol tutuşu ve kısa fren mesafeleri sağlamaktadır. Continental lastikler, dönüşlerde ve virajlarda da yüksek yol tutuş performansını sürdürmektedir. SUV / CUV’lar için geliştirilen Continental CrossContact RX gibi lastikler ise bu araçlar için özel olarak güçlendirilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir