Michelin Yeni Kanada Motorsporları Şampiyonası’nın Sponsoru Oldu

Uncategorized
  • Ortaklığın duyurulduğu lansman, motorsporları etkinliklerinde lastiklerin önemini vurguluyor.
  • Michelin, Kanada lastik pazarında motorsporları alanında bağlarını güçlendiriyor.
  • Kanada Spor Otomobil Şampiyonası, son yıllarda Kuzey Amerika’da resmi olarak Michelin lastiklerini kullanmaya başlayan 3. yarış serisi

Michelin Motorsporları Alanında Aktif Rol Oynuyor

Michelin, yeni Kanada Spor Otomobil Şampiyonası serisi için resmi lastik sponsoru seçildi. Bu haber, Michelin’in Kuzey Amerika’da motorsporları alanındaki varlığını güçlendirdiği anlamına geliyor. Fransız lastik devi, hâlihazırda özellikle Avrupa’da birçok farklı otomobil yarışı serisinde aktif rol oynuyor.

Motorsporları Etkinliklerinde Lastikler Önem Taşıyor

Michelin Kuzey Amerika Motorsporları Direktörü Tony Ménard: “Ortaklık duyurusu, Kanada pazarının Michelin için önemini vurguluyor ve markanın Kanada’da büyüyen motorsporları etkinliklerinin anlamlı bir kısmına sahip olmasını sağlıyor. Kanada’daki Spor Otomobil Şampiyonası yarışının resmi lastik tedarikçisi olmak, Michelin’in Kuzey Amerika motor sporlarındaki varlığının giderek genişlediğini gösteriyor. IMSA, Porsche Carrera Kupası ve şimdi de Spor Araba Şampiyonası ile lastik performansının önemini hesaba katan daha fazla sürücü ve yarış serisi görüyoruz.”

Kanada Spor Otomobil Şampiyonası’nda Hangi Otomobiller Kullanılacak?

2021 Kanada Spor Otomobil Şampiyonası serisi, Ontario ve Quebec’te GT4 ve TC Kanada spor otomobilleriyle yarışacak.Kanada Pazarlama Direktörü Sylvaine Cuniberti: “Kanada güçlü bir motorsporları mirasına sahip ve Michelin için önemli bir pazar. Kanada’daki motorsporları anlaşmalarımıza böylesine önemli bir seriyi eklemekten mutluluk duyuyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir