Motosiklet Pazarı Haziran’da % 14,8 Büyüdü

Uncategorized

İngiltere’de motosiklet satış rakamları, Haziran ayında % 14.8 artışla 13.361 adede yükseldi. “Naked ve touring” sektörlerindeki daha ağır araçlar hariç; diğer tüm varyantlar artış gösterdi. İngiltere genelindeki motosiklet perakendecilerini temsil eden Ulusal Motosiklet Satıcıları Birliği (NMDA) Başkanı Stephen Latham:“Hükümetin toplu taşımayı kullanmama mesajı, scooter ve motosiklet pazarına katkı sağladı. Satışlar, geçen yıl Haziran ayına oranla %14,8 artış gösterdi.”

En Çok Satılan Motosiklet Honda PCX12 Oldu

Beklendiği gibi; 650cc’ye kadar düşük güçlü tüm araç modellerinin satışlarında artış yaşanırken; daha büyük güçlü motosikletlerin satışında ise orta düzeyde düşüş gerçekleşti. 651-1000cc segmentinde % 9.3 oranında düşüş gerçekleşti. 1000cc’nin üzerindeki satışlar, marjinal olarak %1.6 oranında düştü. Haziran ayında en çok satan model 445 kayıtlı satış ile Honda PCX125 oldu. Genel olarak da Honda, 1.992 motosiklet satışı ile diğer tüm markaları geride bıraktı. Bunun ardından 1.295 kayıtlı satış ile Yamaha ve asfalt için geliştirilen yeni araçları ile 1.282 satış rakamına ulaşan Triumph geldi.

Motosiklet Satışlarının İşe Dönüşlerle Beraber Artması Bekleniyor

İngiltere genelindeki motosiklet perakendecilerini temsil eden Ulusal Motosiklet Satıcıları Birliği (NMDA) Başkanı Stephen Latham: “Genel olarak; scooter ve motosiklet perakendecileri, karantina önlemlerini hafiflemeye devam ettikçe; kademeli olarak işe dönüş sürecinde satışların artacağı konusunda oldukça iyimser bir yaklaşıma sahipler. Ancak, işlerin daha zorlayıcı olabileceği zamanların gelebileceğinin farkında oldukları için temkinli olmaya devam ediyorlar.”

Scooter Satışları Yaklaşık %50 Artış Gösterdi

İngiltere’de scooter satışları, geçen yıla göre 385 daha fazla satış ile %46’nın üzerinde arttı. Bu da scooter araçların metro ve otobüs gibi toplu taşıma araçları için popüler bir alternatif hâline geldiğini gösteriyor. Scooter araçlarının popülerliğindeki bu artış, geçtiğimiz haftalarda NMDA ve MCIA’nın “özgürlüğünün kilidini aç” mesajını verdiği ve sürüş yapmanın Covid açısından güvenli olduğunu söylediği kampanyayı takip ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir