Nokian Lastikleri Rusya İşletmesini Tatneft Firmasına Sattı

Oto Lastik

Nokian Lastikleri, 30 Mart’ta Rusya’daki faaliyetlerini Tatneft firmasına sattığını ve ülkedeki tüm faaliyetlerini sonlandırdığını duyurdu. Sonuç olarak, Nokian Lastikleri web sitesi artık Rusya’da faaliyet göstermiyor ve müşteriler garanti hizmeti ve ürün bilgileri için vsevtyres.ru adresine yönlendirilecek şekilde ayarlandı. Tatneft anlaşmada Nokian markasını satın almamış olsa da, depoda kalan Nokian Lastikleri ürünlerini satma hakkını elde etti.

Tatneft, Rusya’da Nordman Markalı Lastik Üretimine Devam Edecek mi?

Rusya’daki eski Nokian fabrikası Nokian’ın binek lastiklerinin çoğunu ürettiği için, Tatneft satın alma ile önemli miktarda envanter elde etti. Tatneft kendi markasını üretmenin yanı sıra, Nokian’dan aldığı lisansla Avrasya Ekonomik Birliği pazarı için Nordman markalı lastikler üretmeye de devam edecek. Ancak, daha önce sunulan Nordman modellerinin sunulup sunulmayacağı veya yeni bir serinin geliştirilip geliştirilmeyeceği belli değil.

Tatneft Yeni Lastik Markaları için Ticari Marka Başvurusunda Bulundu

Nokian Lastikleri Rusya işletmesinin devralındığı Tatneft ayrıca Torsten, Torsten, Ikonan ve Ikon gibi yeni lastik markaları için de ticari marka başvurusunda bulundu. Ancak bu markaların ne zaman tanıtılacağı ya da Rusya’daki eski Nokian fabrikasında üretilip üretilmeyeceği ise henüz bilinmiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir