Pirelli P Zero Race TT Bisiklet Lastiği Kullanıcıya Hız Sunuyor

Oto Lastik

Pirelli P ZERO RACE TT Profesyonel bisikletçiler ve hız kazanabilme fonksiyonuna ek hafiflik arayışında olan herkes için tasarlanmıştır. Bu yarış lastiği deseni Pirelli’nin Bollate (Milano) fabrikasında üretilmiştir. Ürün, 2017 yılında Pirelli’nin bisiklet dünyasına dönüşünü madalyalarla taçlandıran P ZERO Velo TT deseninin yerini alarak yarış lastiği yelpazesini tamamlamaktadır.

Yarış Bisikleti Lastiği P Zero Race TT Neden Üretildi?

Pirelli P ZERO Race TT, Pirelli tarafından desteklenen Dünya Turu takımlarının gereksinimlerini karşılamak üzere tasarlanmıştır. Ultra hafif Pirelli SmarTUBE iç lastikleri ile birlikte tüm P ZERO Race serisinin en yumuşak ve en hafif katlanır lastiğidir. Nitekim, ABD’li Trek-Segafredo veya Fransız AG2R Citroën gibi takımlar, Vuelta veya Tour de France’ın 2022 etaplarında P ZERO Race TT’yi seçmiştir. Yan taraflarında belirgin kırmızı logosu bulunan P ZERO Race TT, 26-622 ve 28-622 ebatlarında yer alacaktır.

Pirelli P Zero Race TT Deseninin Tasarım Özellikleri Nasıl?

Pirelli P ZERO Race TT’nin sırtı, P ZERO ailesini karakterize eden SmartEVO bileşiğine dayanmaktadır. Çok düşük bir yuvarlanma direnci, en yüksek hızlarda kontrol ve mükemmel bir kavrama sunmak için geliştirildi. Ayrıca, selefinin aksine, P ZERO Race TT’nin lastik sırtı “kaygan” değildir. Tasarımı P ZERO Race desenine özgüdür. Böylece sürüş kabiliyetini ve viraj kontrolünü artırır. Bu ürünle karşılaştırıldığında, lastik %5 daha hafiftir ve %15 daha düşük yuvarlanma direncine sahiptir*. Pirelli Ar-Ge departmanı, ek korumalar içermeyen 120 TPI naylon LITE gövde ile lastiği en düşük yuvarlanma direncini sunmak için geliştirmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir