Polestar 2 için Continental SportContact 6 Lastikler Tercih Ediliyor

Oto Lastik

Continental SportContact 6, Polestar 2 araçlarda orijinal ekipman lastikleri olarak kullanılacak. Elektrikli araç modeli için sunulan lastik, düşük yuvarlanma direnci ile daha fazla menzil sağlıyor. Continental yaz lastiği, hem kuru hem ıslak zeminlerde olağanüstü performans sergiliyor.

Continental SportContact 6 Özellikleri Neler?

Continental SportContact 6, yüksek hızlarda bile üstün sürüş dengesi ve fren performansı sunmak için tasarlanmıştır. Hem yağmurlu hem de kuru ve sıcak hava koşullarında yüksek yol tutuşu sağlaamktadır. Üstün performansa sahip Continental yaz lastiği, aynı zamanda direksiyon hassasiyeti ile de öne çıkmakta ve üstün viraj performansı sergilemektedir. Adından da anlaşılacağı üzere sportif performansa sahip olan Continental SportContact 6, direksiyon manevralarına çok hızlı ve doğru şekilde karşılık verebilmektedir.

Continental SportContact 6 Hangi Teknolojilere Sahip?

Continental SportContact 6, BlackChili isimli özel bir bileşik ile satışa sunulmaktadır. Bu lastiğin esnekliğinin optimum düzeyde olmasını sağlamaktadır. Yol tutuş, fren, hızlanma performansını geliştirmektedir. Continental yaz lastiği viraj performansı ve direksiyon hassasiyetinin bu kadar iyi olmasını ise asimetrik desenine borçludur. Gelişmiş “Makro Blok Tasarımı” en zorlu manevralar sırasında dahi hâkimiyet sunmaktadır. Continental SportContact 6, gelişmiş Aralon350 teknolojisi ile 350 km / s hıza dek güvenli bir şekilde hızlanabilmektedir. Güçlü “Hibrit Kaplama Teknolojisi” en yüksek hızlarda dahi lastik şeklini korumaktadır.

Continental ContiSilent Teknolojisi Nedir?

Polestar 2 için orijinal ekipman olan Continental SportContact 6, “ContiSilent” teknolojisine sahiptir. Bu özellik, ebat yelpazesinde tüketiciler tarafından satın alınabilen versiyonlar arasında da mevcuttur. Lastiğin iç yüzeyinde yer alan poliüretan köpük tabakası, sürüş sırasında titreşimin absorbe edilmesini sağlar. Böylece araç içerisinden duyulan yuvarlanma gürültüsü, önemli ölçüde azaltılır. Continental ContiSilent teknolojisi, piyasada bulunan tüm jantlarla uyumludur ve aracın performansı, yakıt tüketimi, maksimum yükü veya maksimum hızı üzerinde olumsuz bir etkisi yoktur. Continental yaz lastiği, bu sayede üstün sportif performans ile birlikte konfor da sağlayabilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir