Toyota’nın Seçimi Falken Yazlık SUV Lastiği

Oto Lastik

Asimetrik tasarıma sahip Falken yazlık SUV lastiği, en yeni Toyota Yaris modeli için fabrika çıkışı lastik olarak belirlendi. Falken Azenis FK510 SUV lastikler, premium performans özellikleri ile ön plana çıkıyor.

2022 Ağustos’ta satışa sunulan Toyota Yaris Cross GR Sport için seçilen bu lastikler, aracın kataloğunda “sportif sürüşü destekleyen lastikler” olarak tanıtıldı. SUV araçlar için özel geliştirilmiş Falken yaz lastiği, bu tanımı üstün manevra kabiliyeti ve direksiyon hassasiyetine borçlu. Bununla birlikte Falken lastiklerin seçilmesinin tek sebebi bu değil. Falken Azenis FK510 SUV, ikonik araç için çok yönlü performans özellikleri sergiliyor.

Falken yazlık SUV lastiği genel lastik performansını iyileştirmek için silika oranı arttırılmış kauçuk bileşiğine sahip. Aynı zamanda özel formülasyon, polimeri nano ölçekte optimize edebiliyor. Falken Azenis FK510 SUV lastiklerde kullanılan bileşik, lastiğin sağlamlığını korurken temas yüzeyinin elastikiyetini arttırmaktadır. Falken yaz lastiği, bu sayede hem ıslak hem kuru zeminlerde güçlü yol tutuşu sağlamaktadır. Lastiğin temas yüzeyinde kullanılan özel lastik hamuru, ıslak zeminlerde dahi zeminle iyi temas için lastik ile yol arasındaki küçük yarıklara ve tümseklere uyacak şekilde adapte olmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir