Yeni Goodyear Efficient Grip 2 SUV Pazara Sunuluyor

Oto Lastik

Yeni Goodyear EfficientGrip 2 SUV, yüksek kilometre ömrünün yanında kuru ve ıslak zeminlerde güçlü performans sunuyor. Yeni Goodyear SUV lastiği geliştirilirken serideki bir önceki lastik olan EfficientGrip SUV’un performansı ileri taşındı.

Goodyear Avrupa’nın Pazarlama Direktörü Piotr Nagalski: “SUV segmenti, Avrupa araç pazarında büyümeye devam ediyor. SUV sürücülerini daha da ileriye götüren ve onlara aradıkları performansı sunan bu en yeni ürünü piyasaya sürmekten gurur duyuyoruz.”

Goodyear Efficient Grip 2 SUV Dayanıklılık Sağlıyor

2025 yılına kadar SUV sayışlarının toplam araç satışının %43’ünü oluşturacağı tahmin ediliyor. [1] 2020’de bu oran %37 idi. Lastikler söz konusu olduğunda, SUV sürücülerinin aradığı iki ana özellik ise ıslak zeminlerde mükemmel frenleme ve yol tutuşu. [2]

Goodyear EfficientGrip 2 SUV geliştirilirken bir dizi yenilikçi teknolojiden yararlanıldı. Bu sayede yeni Goodyear yaz lastiği, yüksek performans seviyesi sunarken daha fazla kilometre performansı sağlıyor. Goodyear SUV lastiği, patentli Mileage Plus Teknolojisi sayesinde EfficientGrip SUV’a göre %25 daha uzun ömre sahip. [3] Bu teknoloji, aynı zamanda lastik sırtının yüksek seviyede esnek olmasını sağlıyor. Böylece zorlu yol koşullarında ve farklı sıcaklık aralıklarında lastiğin çatlama riski azalıyor.

Islak Zeminde Güvenlik: Goodyear Efficient Grip 2 SUV

Yeni Goodyear EfficientGrip 2 SUV, geniş kanalları ile suyu etkili bir şekilde tahliye edebiliyor. Aynı zamanda sırt bloklarının esnekliğinin artmış olması da su tahliyesine yardımcı oluyor. Bu sayede suda kızaklama riski minimuma iniyor. Yeni Goodyear yaz lastiği, ıslak zeminlerde kısa fren mesafeleri ile güvenli kullanım sağlıyor.

Goodyear Yaz Lastiği Elektrikli Araçlar için de Uygun

Goodyear EfficientGrip 2 SUV, sırt merkezindeki geniş bloklar ve artan temas yüzeyi sayesinde kuru zeminlerde daha kısa fren mesafeleri sunuyor. Goodyear yaz lastiği, Ocak 2021 ile Şubat 2022 arasında 16 inç ila 22 inç arasında 52 yeni ebat ile pazara sunulacak.

Piotr Nagalski: “Ekstra kilometre performansı ve yüksek yük endekslerine sahip bir dizi ebat ile Goodyear EfficientGrip 2 SUV lastikleri, yalnızca SUV’lerin talepleri için değil, aynı zamanda elektrikli araçlar için de ideal bir şekilde uygundur.”

[1] IHS Global Araştırması
[2] IPSOS Özellikler ve Faydalar Araştırması Aralık 2018
[3] EfficientGrip SUV ile karşılaştırıldığında, şirket içi testlere dayalı olarak

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir