Yeni Tesla Modelinde Hankook Lastikleri Kullanılacak

Oto Lastik

Hankook lastikleri, Tesla Model Y elektrikli araç modeli için tedarik edilecek. Güney Kore medyasına göre 19 inç Hankook lastikleri, ABD menşeili şirketin Şangay fabrikasında üretilen araçlarda kullanılacak. Tesla Model Y , firmanın 2019 Ağustos’da tanıttığı en yeni aracı. Şirket, bu süre zarfında yaklaşık 70.000 elektrikli araç satışı gerçekleştirdi.

Hankook Elektrikli Araçlar ile Uyumlu Lastikler Üretiyor

Hankook lastikleri, 2016’dan bu yana Tesla Model 3 için tedarik ediliyor. Firma, elektrikli araçlar için önemli olan özelliklere uygun lastikler geliştirmeye büyük önem veriyor. Bunlar arasında düşük gürültü seviyesi ve azaltılmış yuvarlanma direnci yer alıyor. Yuvarlanma direncinin azaltılmış olması, yakıt tüketimini azalttığı gibi araçların daha uzun süre şarj edilmeden yoluna devam edebilmesini sağlıyor. Aynı zamanda bu araçların çevre dostu özellikleri ile de uyum sağlıyor. Daha düşük yuvarlanma direnci, havaya daha az CO2 salınması anlamına geliyor.

Hankook Elektrikli Araç Serisi Formula E’ye Sponsor Oluyor

Hankook, geçtiğimiz yıl bir başka elektrikli otomobil Porsche Taycan için lastik tedarik eden markalar arasında yer aldı. Aynı zamanda firma, elektrikli araç modellerinin yarıştığı Formula E serisi için de lastik sunarak Michelin’in yerini alacak. Ek olarak medyada Tesla Cybertruck için lastik geliştiren firmanın da Hankook olduğu ile ilgili bilgi yer alıyor. Tesla’nın Hankook lastikleri ile donatılması şirketin elektrikli kamyonet için de tercih edilebileceğini gösteriyor.

Tesla Model Y için Hankook Ventus S1 evo3 EV Sunulacak

Çin medyasında çıkan haberlere göre ise elektrikli araç Tesla Model Y için sunulacak lastik, 255/45 R19 Hankook Ventus S1 evo3 EV olacak. Aynı zamanda 20 inç jantlar için ise yeni Michelin Pilot Sport EV lastiklerin sunulacağı düşünülüyor. Elektrikli otomobiller için tasarlanmış ürün, ismini Formula E lastiklerinden alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir