Yokohama BluEarth GT AE51 Türkiye'de.

Yokohama BluEarth-GT AE51 Türkiye’de

Oto Lastik

Japon menşeili lastik üreticisinin yakıt tasarrufu sağlayan yüksek performanslı Yokohama BluEarth-GT AE51 lastikleri, 2019’da ilk olarak Japonya’da piyasaya sürülmüştü. Firma, Mart ayında bu ilkbahardan itibaren lastiğin Avrupa, Asya, Orta Doğu, Latin Amerika, Okyanusya ve Afrika pazarlarına da sunulacağını açıklamıştı. Yüksek performanslı Yokohama yaz lastiği, şimdi Türkiye’de satışa sunuluyor. Yokohama BluEarth-GT AE51 , 245 / 35R19 93W ila 155 / 65R14 75H arasında değişen 66 ebatta üretiliyor; sunulan ebatlar, bölgelere göre değişkenlik gösteriyor.

Yokohama BluEarth-GT AE51 Özellikleri

Yokohama BluEarth-GT AE51 , çok yönlü performans için tasarlandı. Yüksek manevra kabiliyeti sergileyen Yokohama yaz lastiği, aynı zamanda sürüş konforu sağlıyor ve yakıt tüketimini düşürüyor. Ürün isminde yer alan “GT” uzun mesafeli sürüş için kullanılan “Grand Touring” ifadesini temsil ediyor. İsmi ile uyum sağlayan Yokohama BluEarth-GT AE51 , güçlü performans ve yüksek sürüş stabilitesi sunuyor. Yüksek performanslı Yokohama yaz lastiği, kendinden öncesi BluEarth-A lastik deseninin yüksek ıslak zemin performansını korurken aynı zamanda daha iyi yakıt verimliliği sağlıyor.

Yokohama BluEarth-GT AE51 Yüksek Performans Sunuyor

Yokohama BluEarth-GT AE51 , özel asimetrik tasarımı ile direksiyon yönünden sapmadan stabil bir şekilde ilerliyor ve aynı zamanda konfor sunuyor. Buna ek olarak özel kanal ve oluk tasarımı ile ıslak zeminlerde üstün performans sergiliyor. Yeni Yokohama yaz lastiği, yüksek sağlamlığa sahip yapısı ve özel sırt tasarımı ile zeminle dengeli temas sağlıyor ve güçlü performans sunuyor. Yokohama BluEarth-GT AE51 , özel lastik bileşiği ve çift katlı karkası ile enerji kaybını ve aşırı ısınmayı önlüyor. Bu sayede yakıt tüketimini önemli ölçüde düşürüyor.

Yokohama Yaz Lastiği Desenleri Yakıt Tasarrufu Sağlıyor

Yokohama, BluEarth lastik serisi,  “çevre, insan ve toplum dostu” üretime odaklanıyor. Yokohama BluEarth-GT AE51 deseninin yanı sıra; yakıt tasarrufu sağlayan Yokohama yaz lastiği BluEarth-XT AE61, yüksek performanslı SUV’lar için; BluEarth RV-02, MPV; BluEarth-Es ES32 ise binek araçlar için sunuluyor. Yokohama BluEarth-GT AE51 , “Grand Touring” kategorisinde çok yönlü performansı ile ön plana çıkıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir