Auto Express Dergisinin Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 İncelemesi

Oto Lastik

Auto Express , İngiltere’nin en büyük otomobil dergisi ve Avrupa çapında otomotiv alanında görüşlerine en değer verilen kaynaklar arasında yer alıyor. Dergi, otomobillerin yanında araç aksesuarları ve lastikleri de inceliyor. ABD menşeili firmanın asimetrik desene sahip yaz lastiği Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 de dergi tarafından incelenen lastikler arasında yer aldı. Goodyear yaz lastiği , seride yer alan bir önceki lastik Asymmetric 2’nin geliştirilmiş versiyonu. Auto Express , lastiğin geliştirilmiş tasarımı ile ilerleme sağladığını belirtti.

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 Yorum

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 , hem ıslak hem kuru zemin koşullarında yüksek performans sergileyerek Auto Express tarafından yüksek puanlar aldı. Islak zeminlerde gerçekleştirilen testlerde hem derin hem sığ su birikintilerinin bulunduğu koşullarda güvenli performans sergiledi. Kuru ve ıslak zeminlerde manevra kabiliyeti, viraj performansı ve frenleme kategorilerinde iyi performans elde etti. Goodyear yaz lastiği , testte asimetrik deseninin avantajlarını sundu.


225/40 R18 Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 Test Sonuçları

Auto Express , yaz lastiklerini ıslak ve kuru zeminlerde çeşitli kategorilerde testlere tabi tutuyor. Fren performansı, manevra kabiliyeti, viraj performansı, suda kızaklama gibi performans testlerinin yanında konfor ve maliyetle ilgili testler de bulunuyor. Yuvarlanma direnci, lastiğin yakıt tüketimini arttırdığından en yüksek puan yuvarlanma direncinin en az seviyede olduğu anlamına geliyor. Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 , kuru ve ıslak zeminlerdeki testlerin yanında yuvarlanma direnci ve gürültü testlerinde de yüksek puana sahip oldu. Goodyear yaz lastiği , güvenli yol tutuşu ve frenleme sağlamanın yanında düşük gürültü seviyesi ile de konfor sağlıyor.

TestPerformans Yüzdesi
Kuru Zeminde Manevra Kabiliyeti% 98.60
Kuru Zeminde Fren Performansı% 97.60
Islak Zeminde Manevra Kabiliyeti% 98.40
Islak Zeminde Fren Performansı% 92.70
Islak Zeminde Viraj Performansı% 97.60
Düz Yolda Suda Kızaklama Performansı% 97.60
Dönüşlerde Suda Kızaklama Performansı% 93.20
Yuvarlanma Direnci% 99.20
Kabin Gürültüsü% 98.20
Toplam% 98.40

Goodyear Yaz Lastiği Nasıl?

Goodyear , yüksek yol tutuş ve konfor seviyeleri ile öne çıkan premium markalar arasında yer almaktadır. Goodyear yaz lastiği desenleri , yüksek esneklik sağlayan özel kauçuk bileşikleri sayesinde üstün manevra kabiliyeti sunmaktadır. Goodyear yaz lastikleri özel tasarımları ve yumuşak hamurları ile viraj almayı güvenli hâle getirmektedir. Markanın yaz koşulları için geliştirdiği Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 gibi ürünler, sadece kuru zeminlerde değil ıslak zeminlerde de güvenli frenleme ve yol tutuşu sağlamaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir